KONST / Litografier / Färglitografi 13658434
*
nr 1365 8434
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 99/100, äpplen, bladets mått: 52x63cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 19:06:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 20:53:19
1
300 kr
3/12 21:08:28
2
400 kr
6/12 21:31:44
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Läs mer om Brita Streijffert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita streijffert färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige äpplen
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Läs mer om Brita Streijffert
nr 1365 8434
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 99/100, äpplen, bladets mått: 52x63cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 20:53:19 | 1 | 300 kr |
3/12 21:08:28 | 2 | 400 kr |
6/12 21:31:44 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.Läs mer om Brita Streijffert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita streijffert färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige äpplen
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28